ACE vebinārs par ēku energoefektivitāti un ilgstpēju

11.06.2024

Eiropas Arhitektu padome (ACE) 13. jūnijā plkst. 14.00–15.30 CET (15.00–16.30 pēc Latvijas laika) aicina tiešsaistē pievienoties arhitektūras politikai veltītam semināram "EPBD implementation through the architectural transformation of living spaces" (latviski — "Ēku energoefektivitātes direktīvas īstenošana, arhitektoniski pārveidojot dzīvojamo vidi"). Semināra laikā arhitekti prezentēs apbalvotus labās prakses piemērus, kā arī notiks diskusija.

ACE norāda, ka Eiropas Savienība, tās dalībvalstis un pilsētas ir uzsākušas pamatīgu apbūvētās vides atjaunošanu, lai risinātu mūsdienu sociālās, ekonomiskās un klimata problēmas. "ACE jau ilgstoši ir atbalstījusi tiesisko regulējumu, kas ļautu radīt veselīgākas, iekļaujošākas un patīkamākas telpas, kas būtu noturīgas pret klimata pārmaiņām, ir pieejamas un kuras var izveidot un uzturēt, izmantojot mazāk enerģijas un apritīguma principus. Arhitektūras balvas ir iedvesmas avots, kas parāda, kā nozare var risināt šo milzīgo izaicinājumu. Līdz ar nesen pieņemto pārstrādāto Ēku energoefektivitātes direktīvu (EPBD) un jauno Eiropas Bauhaus (NEB) kustību būs sagatavots pamats šo aktuālo jautājumu risināšanai," teikts semināra aprakstā.

13. jūnija seminārs norisināsies Briselē Eiropas Ilgtspējīgas enerģijas nedēļas programmā, taču interesenti aicināti pievienoties arī tiešsaistē. Seminārā tiks prezentēti apbalvojumus saņēmušie projekti no vairākām Eiropas valstīm. Politikas veidotājiem, praktiķiem un plašākai sabiedrībai būs iespēja diskutēt par šķēršļiem un arhitektūras kvalitāti veicinošiem faktoriem energoefektivitātes kontekstā.

Seminārā piedalīsies arhitekts, Mīsa van der Roes balvas ieguvējs Makss Hāke (Max Hacke, "Büro Hacke"), arhitekte, Jaunā Eiropas Bauhaus balvas laureāte Sofija Maurere (Sophie Maurer), arhitekts, konkursa "Construmat Awards 2024" Ilgtspējas balvas laureāts Hosē Torals (Jose Toral, "Peris + Toral Arquitectes").

Plašāka informācija un reģistrēšanās semināram — šeit.

Semināra tiešraidi varēs vērot arī ACE YouTube kanālā.

Partneri