"Arhiteksti" meistarklase "Projekts Rīga | 2. cēliens"

03.05.2024

Latvijas Arhitektu savienība aicina uz meistarklasi "Projekts Rīga | 2. cēliens", kuru vadīs nodibinājuma "Arhiteksti" komanda — Rudolfs Dainis Šmits, Igors Malovickis un Reinis Saliņš. Tā notiks 14. maijā plkst. 17.00 (ierašanās no plkst. 16.45) Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un dizaina institūtā, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā. Laipni gaidīti studenti, arhitekti un citi interesenti! Ieeja — bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji gūs ieskatu pasaulslavenā amerikāņu arhitekta, teorētiķa un pedagoga Džona Hejduka (John Hejduk, 1929–2000) idejās, arhitektūrā un pedagoģijā. Džons Hejduks risināja jautājumu par arhitektūras nozīmi ārpus tās fiziskā veidola filmā "Education of an Architect: Voices from the Cooper Union" (1993). Viņš argumentēja, ka fundamentālā arhitektūras problēma ir tajā, vai tā ietekmē vai neietekmē garu. Ja tā neietekmē garu, tad tā ir vienkārša būve — fizisks patvērums. Ja tā ietekmē garu, kļūstot par patvērumu mūsu atmiņām, domām un alkām, tad tā ir arhitektūra.

Kad: 14. maijā plkst. 16.45 – 19.00
Kur: RTU Arhitektūras un dizaina institūts, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā.
Cik: bez maksas.
KP: apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā.

Reģistrēšanās meistarklasei!
Meistarklases programma un plašāka informācija par lektoriem.

Nodibinājums "Arhiteksti” izveidots 2021. gadā ar mērķi izcelt vēsturiski nozīmīgas arhitektūras idejas, veicināt to intelektuālu nepārtrauktību un radīt ilgtspējīgu vidi jaunam dialogam. Arhitektūra ir kultūru veidojošs process, tāpēc viena no nodibinājuma misijām ir sekmēt arhitektūras izzināšanu ārpus tās tehniskā un pragmatiskā ietvara.
Paškritiska arhitektūras diskursa veidošanai ļoti nozīmīga loma ir veiksmīgai starpnozaru sadarbībai gan akadēmiskajā, gan profesionālajā, gan publiskajā vidē, tieši tādēļ “Arhitekstu” resursi tiek veltīti sabiedrības līdzdalības veicināšanai neatkarīgi no izmantotās saziņas sfēras.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties: [email protected], +371 20128097.

Pasākuma laikā var notikt fotografēšana un filmēšana. Iegūtais materiāls tiks izmantots tālākizglītības pasākumu publicitātes nolūkos un var tikt publicēts organizatoru sociālo mediju kontos.

Partneri