Arhitekta Reiņa Liepiņa lekcija Līgatnes papīrfabrikā 12. jūlijā

11.07.2024

12. jūlijā plkst. 14.00 Līgatnes papīrfabrikā notiks arhitekta, Latvijas Arhitektu savienības biedra Reiņa Liepiņa lekcija "Dažādi laikmeti vienas telpas ietvaros", kuru apmeklēt aicināts ikviens interesents. Tā ir daļa no arhitektūras vasaras skolas "Līgatnes plenērs" publiskās programmas.

Telpa ir informācijas nesēja. Tā vēsta par tās iedzīvotājiem, viņu vērtībām un laikmetu.
Vēl ilgi pēc telpas veidotāju un sākotnējo lietotāju laikmeta beigām nākamie lietotāji piešķir savu zīmogu esošajai telpiskai substancei, pārvēršot vietu par sarežģītu, daudzslāņainu informācijas kopu.
Kā mūsdienās attiekties pret mantojumu? Kurus vēstures slāņus notušēt, kurus — izcelt? Cik kontrastains var būt jaunpienesums vēsturiskā vidē? Vai kāds no slāņiem var tikt uzskatīts par vērtīgāku?
Reinis Liepiņš ir arhitekts, kura darbības lauks aptver kultūrvēsturiskā mantojuma pielāgošanu, dizainu, interjeru un arhitektūru.

Pēdējā laika nozīmīgākajos projektos — "Hanzas peronā" Rīgā, Valmieras teātra "Kurtuvē" un Rīgas pils konventa, Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja telpu atjaunošanā, Reinis Liepiņš apvieno vēsturisko vērtību saglabāšanu un jaunas, ekonomiski pamatotas arhitektūras pievienošanu augstvērtīgā estētikā.

Lekcija ir viens no RTU Arhitektūras un dizaina institūta sadarbībā ar Līgatnes Apvienības pārvaldi, Jauno arhitektu klubu "Atelpa", Latvijas Arhitektu savienību organizētās starptautiskās vasaras skolas programmā iekļautajiem pasākumiem. To apmeklēt aicināts ikviens interesents. Ieeja — bez maksas.

Partneri