Arhitektūras skolu plenērs. 11.-15-09-2023

04.09.2023

No 11. līdz 15. septembrim aicinām piedalītes "Latvijas Arhitektūras skolu plenērā 18", kur šī gada izpētes vieta ir Mariupole, apgabala pakļautības pilsēta Ukrainas dienvidaustrumos Doneckas apgabalā.

Pirms pusotra gada, kad Krievijas armija atkārtoti iebruka Ukrainā, ostas pilsēta Mariupole kļuva par vienu no galvenajiem agresora mērķiem. Vairākus mēnešus ilgušā aplenkuma rezultātā iznīcināta gandrīz puse apbūves. Karadarbības rezultātā gāja bojā 22 tūkstoši mierīgo iedzīvotāju, aptuveni 60 tūkstoši aizbrauca vai tika aizvesti uz Krievijas Federāciju. Ieņemtajā Mariupolē okupanti ir uzsākušas vērienīgu Ukrainas “izdzēšanas” kampaņu, ik dienu nojaucot pa kādai no pašu drupās pārvērstajām pilsētas celtnēm, tostarp arī plaši pazīstamo Mariupoles Drāmas teātri. Aizvākto gruvešu vietā Krievijas federācija sākusi būvēt jaunu pilsētu, šādā veidā, visticamāk, mēģinot pēc iespējas drīzāk atbrīvoties no pierādījumiem, kas varētu apliecināt agresorvalsts pastrādātos kara noziegumus.

Nedēļas garumā, darbojojoties atālināti un dažādās laika zonās, topošie arhitekti piedāvās uz humānām vērtībām un nākotnes tehnoloģijām balstītus risinājumus Mariupoles vēsturiskajam centram. Kopā ar latviešiem un ukraiņiem plenērā piedalīsies studenti no dažādu kontinentu un valstu arhitektūras skolām, veidojot mobilas darba grupas. Īpaši interesantas solas būt pirmās dienas ievadlekcijas, kurās ar sagrauto pilsētu atjaunošanu un urbānās vides veidošanas tematiku iepazīstinās dažādās zemēs, t.sk. Honkongā, Tuvajos austrumos, ASV dzīvojošie un strādājošie vieslektori.

Plenērs norisināsies online režīmā, ZOOM platformā, kurā piedalīsies studenti no dažādām pasaules vietām. Jau drīzumā sekos vairāk informācijas par pieteikšanos!

Vairāk informācijas: Arhitekts Sergejs Ņikiforovs (Telefona numurs: +371 29237475)

Plenēru organizē: Arhitektu birojs NAMS, sadarbībā ar RTU - Rīgas Tehniskā universitāte, LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Rīgas Celtniecības koledža, Riseba University / FAD, Latvijas Mākslas akadēmija.
 
Atbalsta: Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Dizaineru savienība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Arhitektu birojs NAMS, Latvijas Infrastruktūras modernizācijas apvienība LaIMA, Free Architecture, Morberga Studija, Mārtiņš Hauks.
 

  

 

Partneri