Arhitektūras studentu podkāsts "Rokturis"

01.02.2024

Aicinām iepazīties ar arhitektūras pasauli, klausoties RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentu veidoto podkāstu "Rokturis"!

Pirmajā sezonā "Rokturī" studenti centīsies rast atbildes uz jautājumiem – kas ir mūsdienīgs tautiskums?, kā ieviest dvēseli tukšā telpā? utml., kā arī nebaidīsies kāpt ārpus arhitektūras rāmja un runāt arī par apritīgumu, atkritumu apsaimniekošanu, prezentēšanas prasmēm, personīgo efektivitāti un citā saistošām tēmām. Veidojot podkāsta pirmās sezonas epizodes, studenti uzrunāja sabiedrībā zināmus arhitektus un ekspertus – Austri Mailīti, Uldi Lukševicu, Gunti Grabovski, Jāzepu Bikši, Intu Menģeļi un Ilmāru Dirveiku. Pirmo podkāsta epizodi Spotify, Youtube un Apple Podcast platformās varēs klausīties, sākot no 1. februāra. 

"Rokturis" ir platforma neformālām sarunām par aktualitātēm un notikumiem arhitektūrā un dizainā, vieta, kur apspriest visdažādākos vietrades un vides veidošanas jautājumus, un dažkārt vienkārši padalīties ar studentu "sāpēm". Arhitektūras studentiem patīk sarunāties, un viņu intereses ir ļoti plašas. Taču laiku pa laikam ir sajūta, ka saskarsme starp studentiem, praktizējošiem arhitektiem un arhitektūras pasūtītājiem un lietotājiem ir nepietiekama. "Rokturis" nav podkāsts tikai par arhitektūru, tas ir podkāsts par telpu un vidi, par vietu un cilvēka lomu tajā. 

Podkāsta radošā komanda:

Idejas autore un podkāsta producente – Alisa Grebeņuka;

Podkāsta vadītāji – Elizabete Dreimane, Artūrs Dāvids Bieziņš;

Podkāsta audiomontažas režisori – Dominiks Cipkins, Toms Martins Šaķis;

Podkāsta scenārijas grupas vadītāja – Marija Ozola;

Podkāsta logotipa autore – Jūlija Zilbere.

Vairāk informācijas

Partneri