Arhitektūras vasaras skola "Līgatnes plenērs"

28.06.2024

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un dizaina institūts un Latvijas Arhitektu savienība aicina pieteikties vasaras skolai, kas 24 dalībniekiem dos iespēju no 10. līdz 14. jūlijam darboties vienā no gleznainākajām Latvijas pilsētām — Līgatnē. Ierobežotā vietu skaita dēļ organizatori iesaka pieteikties pēc iespējas drīzāk. Pieteikšanās: http://ej.uz/ligatnes_pleners.

Vasaras skolas projekts radies ar mērķi dot studentiem iespēju neierastā vidē risināt reālus pilsētbūvniecības jautājumus un attīstīt prasmes izstrādāt konceptuālus priekšlikumus, un tos realizēt fiziskā formā. Par vasaras skolas vietu izraudzīta Līgatne, jo šī pilsēta pēdējos gados ir kļuvusi par spēcīgu magnētu radošumam sava unikālā industriālā mantojuma, izcilā ainaviskuma, savdabīgo tradīciju un ūdensmalas dēļ. Ikviens dalībnieks plašajā vasaras skolas programmā atradīs sev interesējošas lekcijas un nodarbības, kā arī varēs ļauties domu lidojumam un Līgatnes bohēmiskajam valdzinājumam.
Piecu dienu laikā tiks attīstīta pilsētas radošo industriju un tūrisma centra paradigma, aktualizētas un analizētas vietas ar īpaši spēcīgu potenciālu, t.sk. Līgatnes pārceltuve, papīrfabrika u.c. Tikpat daudzveidīgas kā aplūkotās teritorijas būs arī darbošanās formas —  teritoriju analīze un konceptuāli piedāvājumi, diskusijas un praktiskās darbnīcas. Rezultātā tiks izstrādāti attīstības plāni vairākām teritorijām ar augstu potenciālu un būvēts vides objekts, kas tehniski mākslinieciskā veidā atspoguļos ūdensmalas nozīmi un līgatniešu savstarpējās attiecības ar to.
Vasaras skolas pamatuzdevums ir mācīties, to palīdzēs īstenot starptautiska mentoru komanda  — Bergamo Universitātes profesors Alessio Cardaci (Itālija), "Metrum" Teritorijas plānošanas nozares vadītāja Māra Kalvāne (Latvija), tēlnieks Matiass Jansons (Latvija), RTU mācībspēks Egons Bērziņš (Latvija), Mārtiņš Sarvuts (Latvija) un citi.
Projekts ir atvērts visiem. Lai izprastu, kāds ir labākais veids, kā uzlabot apkārtējo vidi un infrastruktūru, svarīgi ir saprast, kādas ir apkārtējo cilvēku vajadzības un mērķi, tāpēc risinājumi tiks izstrādāti ciešā sazobē ar līgatniešiem un Cēsu novada pašvaldības pārstāvjiem.
Plenēra laikā notiks vairākas publiskas lekcijas un nodarbības, kurās ikviens ir aicināts iesaistītes. Piemēram, kopā ar itāļu pasniedzējiem būs iespēja gūt pieredzi fotogrammetrijā. 14. jūlijā, noslēdzoties vasaras skolai, notiks svinīga priekšlikumu prezentēšana, kā arī vides objekta atklāšana. Visi interesenti ir aicināti ierasties un veidot publisku diskusiju, daloties ar savu redzējumu. Ikviens ir aicināts sekot līdzi nometnes programmai RTU Arhitektūras un dizaina institūta sociālajos tīklos, kur drīz būs iespējams atrast informāciju par sev interesējošajām lekcijām un nodarbībām.
Vasaras skolu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Cēsu novada pašvaldība un RTU Studentu parlaments, tā top sadarbībā ar Līgatnes Apvienības pārvaldi, Jauno arhitektu klubu Atelpa, Latvijas Arhitektu savienību.

Partneri