Industriālā mantojuma dienas 2024: arhitektes Lienes Griezītes lekcija

17.06.2024

Aicinām apmeklēt Industriālā mantojuma dienu (IMD) trešās sezonas otro lekciju, kas notiks 26. jūnijā no plkst. 19.00 līdz 20.30 alus darītavā–restorānā "Brūzis Manufaktūra". Tajā uzstāsies arhitekte, "Lienes Griezītes studijas" vadītāja Liene Griezīte, kura dalīsies savā pieredzē, apgūstot industriālo mantojumu.

Arhitekte Liene Griezīte ir strādājusi ar dažādiem projektiem, piemēram, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Tehnoloģiju centra pārbūvi, koka ēku rekonstrukcijas projektiem Kalnciema kvartālā, kā arī Āgenskalna tirgu. Lekcijā Griezīte apskatīs tos objektus, kuros arhitektes darbība bijusi saistīta ar industriālo mantojumu — lielākoties 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma rūpnīcām.
Apgūstot šādas būves, arhitekti un attīstītāji pārsvarā sastopas ar līdzīgiem jautājumiem — piesārņojumu, siltumizolāciju, konstrukciju noturību. Bet kā būtiski jāuztver arī autentiskuma un pilsētbūvniecības aspekti.
Arhitekte aplūkos tādus objektus kā Ģipša fabrikas 1. kārta, noliktava Aldaru ielā, ražotne - muzejs "Aldaris", ekskursiju centrs "Latvijas Balzams" rūpnīcā un pastāstīs par dažiem konkursu darbiem.

Kad: 2024. gada 26. jūnijā no plkst. 19.00 līdz 20.30. Ierašanās un reģistrēšanās no plkst. 18.45.
Kur: "Manufaktūra Brūzis" Brīvības ielā 401c, Rīgā.
Cik: bez maksas.
KP: Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā. Aicinām ierasties laicīgi, lai reģistrētos!

Reģistrēšanās lekcijai
Vakara programma

Industriālā mantojuma dienas 2024 rīko Latvijas Arhitektu savienība, radošais kvartāls "Provodņiks" un "Brūzis Manufaktūra". Iepriekšējos divus gadus tās notika radošajā kvartālā Sarkandaugavā, bet nu uz nenoteiktu laiku rīkot publiskus pasākumus rūpnīcas iekštelpās ir aizliegts. Šis aspekts vēl jo vairāk aktualizē tēmu par to, kā rīkoties ar mantojumu mūsdienās un mudina uzklausīt pieredzes stāstus no radošo nozaru profesionāļiem.

Pasākuma atbalstītāji: nekustamo īpašumu attīstītājs "Realto", biedrība "Attīstībai un nākotnei", biedrība "Plēšas", Latvijas Nacionālā bibliotēka. Finansiālais atbalsts: LR Kultūras ministrija.

IMD 2024 norises vieta, "Brūzis Manufaktūra" ir 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas Gada balvas ieguvējs (autori: SIA Sampling, Manten Devriendt, Liene Jākobsone). Brūzis atrodas vēsturiskā ražošanas ēkā, kas pielāgota alus darītavas un bāra vajadzībām. Projekta koncepcijas pamatā ir arhitektu vēlme izcelt šīs necilās ēkas ilgo mūžu un vairākkārt dažādos laika periodos piedzīvoto pārbūvi. Rezultāts estetizē atšķirīgās būvniecības pieejas un paņēmienus, papildinot tos ar jaunu, laikmetīgu uzslāņojumu, kas kārtējo reizi piemēro ēku citai funkcijai. Ēkas vizuālais tēls iecerēts kā ilgtspējas un atkārtotas izmantošanas manifestācija. Arī iekštelpu dizains ietver gan iepriekš lietotas, gan no ēkas teritorijā atrodamiem materiāliem izgatavotas mēbeles.

Partneri