Industriālā mantojuma dienas 2024: lekcija par Rīgas Filharmoniju

03.06.2024

Aicinām apmeklēt Industriālā mantojuma dienu (IMD) trešās sezonas pirmo lekciju, kas būs veltīta Rīgas Filharmonijai un notiks 12. jūnijā no plkst. 19.00 līdz 20.30. Tajā uzstāsies arhitekti, Latvijas Arhitektu savienības biedri biroja "Mailītis Arhitekti" dibinātājs Austris Mailītis un "MARK arhitekti" vadošais arhitekts Jānis Sauka. Šī un nākamās IMD lekcijas šogad norisināsies jaunā lokācijā — alus darītavā–restorānā "Brūzis Manufaktūra", Brīvības ielā 401c, Rīgā.

2023. gada 12. decembrī arhitektu biroju "Mailītis Arhitekti" un "MARK arhitekti" darbs ieguva 1. vietu starptautiskajā Rīgas Filharmonijas metu konkursā. Jaunā Rīgas Filharmonija atradīsies Rīgas vēsturiskajā centrā, Kronvalda parkā. Tā tiks veidota, pārbūvējot esošo modernisma mantojumu — arhitektu Jura Gertmana un Valērija Kadirkova projektēto un 1981. gadā celto Rīgas Kongresu namu.
Kā cieņpilni pārveidot esošo arhitektūru, lai reizē radītu jaunas vērtības — dzīvīgu pilsētvidi, izcilu telpu mūzikai, kā arī laikmetīgu un iedvesmojošu tēlu? Austris Mailītis un Jānis Sauka aicina uz sarunu, lai stāstītu par projektu un diskutētu par izaicinājumiem, radot jauno Rīgas Filharmoniju.
Kad: 2024. gada 12. jūnijā no plkst. 19.00 līdz 20.30. Ierašanās un reģistrēšanās no plkst. 18.45.
Kur: "Manufaktūra Brūzis" Brīvības ielā 401c, Rīgā.
Cik: bez maksas.
KP: Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas
kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā. Aicinām ierasties laicīgi, lai reģistrētos!

Reģistrēšanās lekcijai
Vakara programma

Industriālā mantojuma dienas 2024 rīko Latvijas Arhitektu savienība, radošais kvartāls "Provodņiks" un "Brūzis Manufaktūra". Iepriekšējos divus gadus tās notika radošajā kvartālā Sarkandaugavā, bet nu uz nenoteiktu laiku rīkot publiskus pasākumus rūpnīcas iekštelpās ir aizliegts. Šis aspekts vēl jo vairāk aktualizē tēmu par to, kā rīkoties ar mantojumu mūsdienās un mudina uzklausīt pieredzes stāstus no radošo nozaru profesionāļiem.

Pasākuma atbalstītāji: nekustamo īpašumu attīstītājs "Realto", biedrība "Attīstībai un nākotnei", biedrība "Plēšas", Latvijas Nacionālā bibliotēka. Finansiālais atbalsts: LR Kultūras ministrija.

IMD 2024 norises vieta, "Brūzis Manufaktūra" ir 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas Gada balvas ieguvējs (autori: SIA Sampling, Manten Devriendt, Liene Jākobsone). Brūzis atrodas vēsturiskā ražošanas ēkā, kas pielāgota alus darītavas un bāra vajadzībām. Projekta koncepcijas pamatā ir arhitektu vēlme izcelt šīs necilās ēkas ilgo mūžu un vairākkārt dažādos laika periodos piedzīvoto pārbūvi. Rezultāts estetizē atšķirīgās būvniecības pieejas un paņēmienus, papildinot tos ar jaunu, laikmetīgu uzslāņojumu, kas kārtējo reizi piemēro ēku citai funkcijai. Ēkas vizuālais tēls iecerēts kā ilgtspējas un atkārtotas izmantošanas manifestācija. Arī iekštelpu dizains ietver gan iepriekš lietotas, gan no ēkas teritorijā atrodamiem materiāliem izgatavotas mēbeles.

Partneri