Jūlijā — restaurācijas rezidentūra un publiskā programma Liepājā

10.07.2024

Liepājas Restaurācijas centrs jūlijā uzņems starptautiskus restaurācijas rezidentus, ieviešot pirmo restaurācijas rezidentūras programmu Liepājā ar nosaukumu "From Know-How to Do-How". Tāpat centrs jau trešo sezonu īsteno restaurācijas meistarklašu ciklu "Zināt / Novērtēt / Saglabāt". Šī gada programma norisinās no 8. līdz 28. jūlijam ar starptautisku rezidentu praktisku darbību Liepājas Restaurācijas centrā (Bāriņu ielā 24, Liepājā).

Liepājas Restaurācijas centrs ir kļuvis par Jaunā Eiropas Bauhaus (JEB) programmas oficiālo partneri Latvijā un aktīvi virza projektu "From Know-How to Do-How", ievērojot JEB principus — ilgtspējīgi, kopā un skaisti.

Vietējie restaurācijas interesenti īpaši aicināti uz bezmaksas praktiskām restaurācijas meistarklasēm, kuras noritēs ciklā "Zināt / Novērtēt / Saglabāt". Kā ierasts, tās sniegs ieskatu dažādos vēsturisko ēku restaurācijas tematos.
16.–18. jūlijā kaļķa mūra restaurācijas meistarklasi vadīs Oskars Ķimenis, SIA "Laukakmens" īpašnieks. Uzņēmums nodarbojas ar dažādiem restaurācijas darbiem, tajā skaitā restaurējis Latvijas Etnogrāfiskā muzeja eksponātēku pamatus.
23.–25. jūlijā vēsturisko logu restaurācijas meistarklasi vadīs Liepājas Restaurācijas centra vadītājs Ivars Pilips, meistars ar praktisku pieredzi vēsturisko ēku izaicinājumu pārvarēšanā.
Savukārt 26. jūlijā notiks gan vasaras rezidences izvērtēšanas sesija, gan publiska diskusija "Vēsturiskais mantojums šodienas kontekstā", kurā piedalīsies arhitekte Laura Kozlovska, arhitektūras projektu vadītājs Normunds Žieds un vēsturisko ēku un kultūras telpas īpašnieks Ingus Krūmiņš.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti meistarklašu un diskusijas apmeklēšanai aicināti pieteikties šeit: https://ej.uz/restauracijas-centrs.

Liepājas Restaurācijas centrs kopš 2023. gada ir Jaunā Eiropas Bauhaus programmas oficiālais partneris Latvijā. Tas paredz iekļaujošu līdzdalības procesu, starpdisciplināru pieeju apmācību procesiem un sabiedrības iesaisti projektu realizācijā. Mērķis ir izveidot platformu Jaunā Eiropas Bauhaus vērtību īstenošanai, veicot atjaunošanas iniciatīvas un veicinot vēsturisko struktūru un kultūras mantojuma saglabāšanu.

Liepājas Restaurācijas centra vadītājs Ivars Pilips uzsver: "Mums, Liepājas vēsturiskās arhitektūras apsaimniekotājiem, vēl ir laiks, lai sagatavotos Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas realizācijai 2027. gadā. Tāpēc arī realizējam izglītojošo meistarklašu programmu, lai iedvesmotu un izglītotu vēsturisko ēku īpašniekus, lai mēs varētu lepoties ar skaistu un sakoptu Liepājas vecpilsētu."

Šīs vasaras programmas īstenošana norit ar Liepājas Kultūras pārvaldes, Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās "Kurzemes kultūras programmas 2024" ietvaros VKKF mērķprogrammā "Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma", kā arī ar Jaunā Eiropas Bauhaus atbalstu, kas paredz gan praktiskas restaurācijas darbnīcas, izglītojošas programmas un starpkultūru sadarbību, lai veicinātu kopienas iesaistīšanos un uzlabotu pilsētas vidi. Projektu "From Know-How to Do-How" atbalsta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts.

Partneri