Apakšsadaļas

Noslēdzies metu konkurss "Zolitūdes traģēdijas piemiņas vieta"

Vasarā Pilsētas attīstības departaments izsludināja Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas metu konkursu, un tajā tika tikai iesniegti četri priekšlikumi. Izvērtējot pretendentus, žūrija par labāko atzina ALPS ainavu darbnīcas, dizaina biroja H2E un konsultāciju aģentūras Copywriter/Levelup kopīgi pieteikto Zolitūdes atceres dārzu. Tas drīzumā kalpos par gaišu piemiņas vietu, kur traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki varēs netraucēti noturēt piemiņas brīžus, bet pārējiem iedzīvotājiem tā būs mierīgas atpūtas vieta, vienlaikus sniedzot būtiskāko informāciju par notikušo.

Zolitūdes atceres dārza ainavisko ansambli veidos Kopābūšanas laukums ar perimetrāliem apstādījumiem, ar bagātīgiem stādījumiem klāts Klusuma pakalns un priekšlaukums, kā arī dārzam pieguļošais lineārais parks. Kopābūšanas telpā brīvi būs izkārtotas 54 dažāda izmēra nerūsējošā tērauda sfēras. Tās netraucēs šķērsot laukumu, bet piesaistīs gājēju uzmanību un liks palēnināt kustību, tādējādi sekmējot apcerīgu noskaņojumu.

Atceres dārza ainaviskais un simboliskais centrs ir lielveikala jumta nogruvuma vietā izveidots bagātīgi apzaļumots Klusuma pakalns, kas paredzēts meditatīvai vienatnei. Pakalna virsotnē, ķiršu koku ieskauts, tiks izvietots sekls apaļš ūdens spogulis, kurā redzams debesu atspulgs.

Partneri