Apakšsadaļas

Tallinas Arhitektūras biennāles instalāciju konkurss

Tallinas Arhitektūras biennāle (TAB), kas 2024. gadā norisināsies no 9. oktobra līdz 1. decembrim, izsludinājusi instalāciju konkursu "For This Situation". Priekšlikumu iesniegšanas termiņš — 15. maijs, 2024.

Konkursa organizatori aicina dalībniekus izstrādāt radošu risinājumu pagaidu instalācijai Tallinas aktīvākajā vietējā transporta mezglā — dzelzceļa stacijā un autoostā Balti Jaam. Nojume jeb paviljons atradīsies Tallinas bastiona malā, kas apņem UNESCO aizsargāto Tallinas viduslaiku vecpilsētu. Konkursā par labāko atzītais risinājumus kalpos kā uzgaidāmā zona vietējo autobusu līniju pasažieriem. TAB 2024 laikā tiks uzbūvēts uzvarējušā priekšlikuma fragments mērogā 1:1. Konkursa rīkotāji dalībniekus aicina domāt par laika kavēšanu, stāvēšanu, nepieciešamību pēc patvēruma.

Instalāciju programmas konkurss sasaucas ar TAB 2024 galveno tēmu "Resursi nākotnei", ko izvirzīja kuratoru komanda Daniels A. Valsers, Anhelina L. Starkova un Jāns Kūsemetss. Instalāciju konkursa rīkotāji mudina dalībniekus pielietot atkārtoti izmantotus resursus un bioloģiskus materiālus izturīgas instalācijas radīšanai.

Konkurss noritēs divās kārtās. Tas ir vērsts uz jaunajiem arhitektūras talantiem, un tajā var piedalīties diplomēti arhitekti vai komandas, kurās ir vismaz viens arhitekts. Arhitekti var nebūt sertificēti. Konkursā nevar piedalīties studenti. Priekšlikuma tehniskās iespējas izvērtēs TAB izvēlēts būvinženieris.

Žūrijā ir arhitekts Indreks Peils ("Kavakava Architects", Igaunija), arhitekte un TAB 2024 kuratore Anhelina L. Starkova (Ukraina), arhitekte un pilsētplānotāja Anna Kristīna Entsone (Tallinas Stratēģiskās vadības birojs, Igaunija), kā arī arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības biedrs Austris Mailītis ("Mailitis Architects", Latvija). Konkursa nākamajā kārtā vērtētājiem pievienosies inženieris, TalTech lektors Simo Ilometss (Igaunija).

Konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 3000 eiro apmērā. Kopējais instalācijai piešķirtais budžets ir 12 000 eiro.

Plašāka informācija un konkursa nolikumsTAB 2024 mājaslapā.

Līdz 30. aprīlim jautājumus par konkursu var uzdot, rakstot uz e-pasta adresi [email protected].

Foto: Tônu Tunnel

Partneri