Konkurss "Biennale College Architettura" jaunajiem arhitektiem

04.06.2024

Arhitektūras studenti un jaunie profesionāļi līdz 30 gadu vecumam aicināti piedalīties Venēcijas arhitektūras biennāles 2025 mākslinieciskā vadītāja Karlo Rati (Carlo Ratti) izsludinātajā konkursā "Biennale College Architettura". Jaunieši mudināti iesniegt projektus, kas sasaucas ar Venēcijas arhitektūras biennāles galveno tēmu "Intelligens. Natural. Artificial. Collective." un kuros klimata krīzes risināšanai tiek izmantots dabiskais, mākslīgais un kolektīvais intelekts. Pieteikšanās termiņš — 21. jūnijs.

No visiem iesniegtajiem projektiem mākslinieciskais direktors izvēlēsies ne vairāk kā 16 projektus no bakalaura un maģistrantūras studentiem, jaunajiem arhitektūras, pilsētplānošanas, inženierzinātņu, interjera dizaina, ainavu arhitektūras un radniecīgu profesiju pārstāvjiem, kas nodarbojas ar apbūvēto vidi, lai tos izstrādātu "Biennale College Architettura" programmas ietvaros.

Izvēlētie dalībnieki pēc tam tiks uzaicināti piedalīties 10 dienu darbnīcā Venēcijā 2024. gada septembrī, lai attīstītu savas idejas, kā arī plānotu projektu īstenošanu un budžetu. Darbnīcu vadīs mākslinieciskais direktors un/vai kuratoru un arhitektu grupa, kas darbosies kā grupas pasniedzēji un mentori. Darbnīcā pārmaiņus notiks grupu un individuālas nodarbības, kā arī īpašas tikšanās ar vieslektoriem un kultūras producentiem.

Fināla atlasi, kurā tiks atlasīti ne vairāk kā 8 projekti, veiks Karlo Rati. Katram atlasītajam projektam tiks piešķirts finansējums 20 000 eiro apmērā. Darbi tiks prezentēti ārpus konkursa 19. starptautiskās arhitektūras izstādes Intelli/Gens ietvaros. Šī pasākuma mērķis cita starpā ir paplašināt iespējas jaunajiem un topošajiem praktiķiem, iepazīstinot ar viņu darbiem plašu auditoriju.

Starptautiskais uzsaukums pieteikties "Biennale College Architettura" konkursā būs atvērts līdz 2024. gada 21. jūnija plkst. 23.59 (CEST).

Vairāk informācijas par konkursu un dalības nosacījumiem šeit.

Partneri