Aicinām pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai 2024

04.04.2024

Latvijas Arhitektu savienība no 2024. gada 22. aprīļa līdz 21. jūnijam aicina pieteikt darbus 2024. gada Latvijas Arhitektūras gada balvai — ikgadējā konkursā ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras sasniegumus un stimulēt augstvērtīgas arhitektūras attīstību. Balvai var pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.

Tāpat kā citus gadus Latvijas Arhitektūras gada balvas (LAGB) vietējā atlases un starptautiska fināla žūrija divās kārtās izskatīs divu veidu darbus — objektus (pabeigtus un ekspluatācijā nodotus darbus) un procesus (pētījumus, publikācijas, izglītojošus un cita veida arhitektūras notikumus). Saskaņā ar konkursa nolikumu žūrija vērtēs darbus pēc Davosas būvkultūras kvalitātes sistēmas, kas piedāvā astoņus kvalitātes kritērijus: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

Pirmajā kārtā darbus vērtēs atlases žūrija:

1. Miķelis Putrāms, žūrijas priekšsēdētājs, arhitekts, “MADE arhitekti”, LAGB 2023 Grand Prix laureāts
2. Linda Krūmiņa, arhitekte, “MADE arhitekti”, LAGB 2023 Grand Prix laureāte
3. Juris Poga, arhitekts, biedrības “Latvijas Arhitektu savienība” padomes loceklis, vairākkārtējs LAGB balvu laureāts
4. Dagnija Smilga, arhitekte, arhitektu birojs “ĒTER”, LAGB 2022 Grand Prix laureāte
5. Sandis Voldiņš, VSIA “Latvijas Nacionālās Operas un Balets” valdes loceklis, bijušais Kultūras Ministrijas valsts sekretārs
6. Jānis Šiliņš, būvinženieris, SIA „Citrus Solutions” projektu vadītājs
7. Ilze Martinsone, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes “Latvijas Arhitektūras muzeja” vadītāja, Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore, publiciste
 
Darbu pieteikšanas termiņš LAGB konkursā ir no 2024. gada 22. aprīļa līdz 21. jūnijam (agrā pieteikšanās ar zemāku dalības maksu — līdz 31. maijam).
 
PIETEIKT DARBU
 
Iepriekšējo gadu uzvarētāji
 
Latvijas Arhitektūras gada balvas 2024 nolikums
 
Vairāk informācijas par sadarbības iespējām
 
Mediju paka
 
Balvas finālisti un starptautiskās žūrijas sastāvs tiks izziņoti šī gada augustā. Balvas pasniegšanas ceremonija plānota 18. oktobrī.

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, LAGB Lielā partnera “Tikkurila”, kā arī “Knauf” un Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses atbalstu.

   

Informāciju sagatavoja:
Veronika Viļuma,
Latvijas Arhitektu savienības sabiedrisko attiecību speciāliste
[email protected]
+371 27119516
 
Informācijai par sadarbības iespējām un papildu jautājumiem par LAGB:
Linda Leitāne,
Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja
[email protected]

Partneri