Objekta apskate. Metu konkurss par Saeimas nama atjaunošanu

26.03.2024

Līdz šī gada 18. jūnijam arhitekti aicināti iesniegt savus piedāvājumus metu konkursā par Saeimas nama atjaunošanu. Lai veiksmīgāk izstrādātu nama nākotnes arhitektonisko vīziju, konkursā ieinteresētie var pieteikties konkursa objekta apskatei. Tā notiks 5. aprīlī plkst. 13.00 Jēkaba ielā 11, Rīgā.

Lai piedalītos metu konkursa “Latvijas Republikas Saeimas nama atjaunošana” objekta apskatē 5. aprīlī un saņemtu Saeimas caurlaidi, pieteikums ar personas datiem (vārds, uzvārds, personas kods) jānosūta uz e-pasta adresi [email protected] ne vēlāk kā līdz 4. aprīļa plkst. 17.00.

Ja būs nepieciešams, objekta apskates laikā Saeimas pārstāvji sniegs papildu informāciju par metu konkursa prasībām, tostarp plānoto drošības pārbaudi.

Plašāka informācija par objekta apskati pieejama konkursa mājaslapā

 

 

Par metu konkursu “Saeimas nama atjaunošana”

Aicinot nozares profesionāļus izstrādāt arhitektonisko vīziju par Saeimas nama nākotnes izskatu un funkcionalitāti, lai paplašinātu parlamenta pieejamību sabiedrībai un saglabātu un izceltu vēsturiskās vērtības nākamajām paaudzēm, metu konkursu par Saeimas nama atjaunošanu martā izsludināja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sadarbībā ar Latvijas Arhitektu Savienību un Latvijas Republikas Saeimu.

Metu konkurss ir pirmais solis ceļā uz pārmaiņām, kas tuvākajos gados sagaida Latvijas parlamenta centrālo ēku. Ņemot vērā, ka Saeimas nams ir tehniski sliktā stāvoklī un tā izmantošana ir atļauta ne ilgāk kā līdz 2027. gada beigām, ir nepieciešams veikt kompleksus ēkas pārbūves un restaurācijas darbus.

Saeimas nama pārbūves laikā būs jāuzlabo ēkas energoefektivitāte un jāievieš mūsdienīgi vides pieejamības risinājumi, ievērojot universālā dizaina principus. Vienlaikus Saeimas namā jāsabalansē klasiskās, tradicionālās vērtības ar mūsdienīgiem akcentiem un tehnoloģiskajiem risinājumiem, nodrošinot aktuālajām prasībām atbilstošu darba vidi. Būtiskākie kapitālieguldījumi būs nepieciešami, lai ierīkotu pamatu hidroizolāciju, pastiprinātu pamatus un pārsegumus un atjaunotu inženiertīklus.

Konkursā var piedalīties fiziskas un juridiskas personas, kā arī šādu personu apvienības, iesniedzot savu piedāvājumu līdz 2024. gada 18. jūnijam.

Konkursa nolikums, informācija par žūriju, godalgu fondu u. c. pieejama vietnē www.jekaba11.metukonkurss.lv. Metu konkursa rezultāti provizoriski būs zināmi augusta beigās.

Konkurss Elektronisko iepirkumu sistēmā.

Partneri