RTU būvniecības inovāciju hakatons "BIMHack"

01.12.2023

No 11. līdz 15. decembrim notiks būvniecības inovāciju hakatons "BIMHack 2023", kuru jau otro gadu organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti, Latvijas nacionālo standartizācijas institūciju SIA "Latvijas standarts" un citiem partneriem.

Līdz 6. decembrim pieteikties dalībai hakatonā aicināti profesionāļi, studenti, pētnieki un entuziasti, kuriem ir saistoša būvniecības digitalizācijas un inovāciju tēma.

"BIMHack 2023" hakatona mērķis ir veicināt sadarbību starp dažādām būvniecības nozares jomām, rosinot dalībniekus domāt radoši un izstrādāt integrētus risinājumus un tehnoloģijas ilgtspējai, produktivitātei un drošībai sektorā, popularizējot un veicinot IT tehnoloģiju izmantošanu, procesu automatizāciju un inovāciju ieviešanu būvniecības nozarē.

"BIMHack 2023" laikā dalībnieki varēs apmeklēt meistarklases, saņemt pieredzējušu mentoru un ekspertu atbalstu. Komandām būs iespēja arī izmantot gan pašu dalībnieku rīcībā esošus datus, gan arī iepriekš sagatavotus sadarbības partneru BIM (būves informācijas modelēšanas) datus, lai radītu inovatīvus, digitālus, kā arī datos un/vai BIM pieejā balstītus risinājumus. Labākajām komandām būs iespēja cīnīties par 3000 eiro balvu fondu.

Pasākums norisināsies tiešsaistē, taču noslēguma daļā, kurā dalībnieki prezentēs savus risinājumus hakatona žūrijai, norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, Rīgā.

Pērn hakatonā "BIMHack" piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm, tajā uzvaras laurus plūca Latvijas un Nīderlandes studentu izstrādāts risinājums, ar kura palīdzību var izveidot parametrisku 3D ēkas modeli, kā arī veikt energoefektivitātes simulāciju, izmantojot dažādus būvmateriālus.

Par hakatonu:

Hakatons norisināsies no 11. līdz 15. decembrim tiešsaistē darba dienu vakaros ar noslēguma pasākumu 15. decembrī klātienē RTU Zinātnes un inovāciju centrā.  

5. decembrī plkst. 18.00 notiks informatīvs tiešsaistes pasākums potenciālajiem pasākuma dalībniekiem. Savukārt 7. decembrī plkst. 18.00 tiešsaistē norisināsies komandu veidošana un praktiska informācija par hakatona norisi. 

Hakatona tēmas:

  • Produktivitāte: Meklēt risinājumus, kas veicina efektīvāku darbu un resursu izmantošanu būvniecībā;

  • Drošība: Izstrādāt risinājumus, lai samazinātu nelaimes gadījumu skaitu, uzlabotu darba apstākļus un aizsargātu datus būvniecības procesos;

  • Ilgtspēja: Piedāvāt risinājumus, kas palīdzēs mazināt enerģijas patēriņu, samazināt oglekļa pēdas nospiedumu, efektīvi izmantot atjaunojamos resursus, un integrēt viedās pilsētvides attīstību un zaļo būvniecību.

Vairāk informācijas par hakatona programmu un reģistrāciju

Partneri