Pieteikšanās vasaras skolai “FestivaL’and 5.0”

14.05.2024

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) izsludinājusi pieteikšanos dalībai starptautiskajā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolā “FestivaL’and 5.0” Valmierā. Vasaras skola 2024. gadā notiks no 22. jūlija līdz 3. augustam. Pieteikšanās termiņš — 26. maijs. Vietu skaits ir ierobežots.

“FestivaL'and” ir vasaras skolas formāts, kas radies un veidojies sadarbībā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu un pirmo reizi notika 2018. gadā. Vasaras skola ir veltīta radošai mākslas, dizaina, arhitektūras sinerģijai — tā attīstās kā pilsētvides laboratorija, īslaicīgi teātra festivālam transformējot noteiktas vietas, iedzīvinot tās, piedāvājot atšķirīgu lietotāju pieredzi, atklājot jaunu pilsētas telpu izmantošanas potenciālu. Vasaras skolas laikā veidotās laikmetīgās arhitektūras un dizaina intervences kļūst par katalizatoru pārmaiņu procesiem pilsētvidē.

2024. gadā vasaras skola “FestivaL'and 5.0” notiks jau piekto reizi. Šoreiz tā tiek organizēta kā Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta (LMDA) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultātes sadarbības projekts. Kontekstā ar klimata pārmaiņām, aprites ekonomikas principiem un centieniem veidot humānu, sociāli iekļaujošu un dabisku vidi, vasaras skola akcentēs dzīvības tēmu, aicinot studentus eksperimentēt ar koka un citu izejmateriālu un ražošanas blakusproduktu izmantošanas iespējām.

Vasaras skolas laikā dalībnieki iegūs jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi arhitektūras un dizaina radīšanas procesā no izpētes, ideju izstrādes, tektoniskiem eksperimentiem līdz pat būvniecībai 1:1 mērogā pilsētvidē, kļūstot par daļu no teātra festivāla ikgadējā notikuma Valmierā.

Vasaras skolas pasniedzēji

Vasaras skolas pasniedzēju vadošo pasniedzēju sastāvu veido arhitektūras, dizaina un mākslas profesionāļi ar pieredzi gan praksē, gan pedagoģijā — lektore, arhitektūras būvtehnoloģiju un materiālu eksperte Krista Zvirgzda (Lielbritānija), arhitekts un dizainers Jonas Nordgrēns (Jonas Nordgren, Dānija), arhitekts Māris Bārdiņš (Latvija), dizaina, galdniecības materiālu un tehnoloģiju eksperts, lektors Ahims Haks (Achim Hack, Vācija). Vieslektori — arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības (LAS) biedrs Niklāvs Paegle (ĒTER, Latvija-Austrija), arhitekts, LAS biedrs Rūdolfs Dainis Šmits un arhitekte Zane Vēja (Latvija, RISEBA), māksliniece Madara Kvēpa (Latvija, LMA) un citi. Programmu veido arhitekte, LAS biedre, LMDA pētniece Dina Suhanova (LMA, LMDA).

Pieteikšanās nosacījumi un dalības maksa

Dalības maksa LMA, RISEBA studentiem, kā arī dalībniekiem no Valmieras ir 360 eiro.
Par citām atlaidēm un studentu dalības iespēju iespējams sazināties e-pastā: [email protected].

Dalības maksā iekļauta izmitināšana studentu hostelī (no 21.07. līdz 3.08.), ēdināšana divas reizes dienā, vasaras skolas programmā iekļautās aktivitātes, darbnīcas, lekcijas, mācību ekskursijas, kultūras aktivitātes, kā arī nodrošināti visi nepieciešamie materiāli un aprīkojums tās norises laikā. Pēc pieprasījuma organizatori iespēju robežās nodrošinās nokļūšanu no Rīgas uz vasaras skolas norises vietu Valmierā.

Pieteikšanās termiņš ir 26. maijs. Dalībnieku atlase notiek konkursa kārtībā, izvērtējot motivāciju un radošo darbību. Pieteikties aicināti gan humanitāro, gan inženiertehnisko zinātņu bakalaura un maģistra līmeņa studenti no tādām studiju jomām kā arhitektūra un pilsētplānošana, telpiskās attīstības plānošana, būvniecība, māksla un dizains, audiovizuālās mākslas. Aicināti pieteikties arī profesionālo vidējo izglītības iestāžu pēdējo klašu skolēni. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi. Nepieciešamas labas angļu valodas prasmes.

Piesakoties, jāaizpilda pieteikums, jāiesniedz CV, motivācijas vēstule un pēdējā sava radošā darba vai projekta fotogrāfija vai digitāls attēls. Vasaras skolas organizatori par rezultātiem informēs e-pastā līdz 3. jūnijam. 

Noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātu kā apliecinājumu par dalību un 6 ECTS kredītpunktu saņemšanu.

Vairāk informācijas festivāla mājaslapā.

Partneri