RISEBA FAD izziņo RIXARCH 2024 konferenci

05.09.2023

Augstskolas RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultāte izziņo Starptautisko Arhitektūras dizaina konferenci RIXARCH 2024, kas norisināsies arhitektūras un mediju centrā H2O6, 2024. gada 12. aprīlī. Tās mērķis ir savest kopā gan jau atpazīstamus, gan topošos vietējos zinātniekus un noturēt starptautiskas diskusijas par aktuālajiem arhitektūras jautājumiem. 

Konferencē tiks pārspriestas dažādas arhitektūras laikmetīgās aktualitātes un aplūkotas no daudznozaru perspektīvas. Kā 2024.gada konferences tēma ir "Aklā zona". Aklā vieta jeb punctum caecum, kas ir redzes nerva ieejas punkts uz gaismu nejutīgās tīklenes. Lielāko daļu laika cilvēki nepamana savu aklo zonu, jo katra acs nodrošina informāciju smadzenēm, aizpildot to, kas trūkst vai arī smadzenes pašas aizpilda trūkstošo informāciju, pieņemot, to, kam tur vajadzētu būt. Tā ir arī zināma psiholoģiska tendence nepamanīt aizspriedumu ietekmi uz paša radītiem spriedumiem un uzskatīt, ka personīgā uztvere un spriedumi ir objektīvi un neatkarīgi no aizspriedumiem.

Pasākuma rīkotāji aicina iesniegt priekšlikumus par konferences tēmu, lai tiktu raisītas diskusijas par aktuālajiem arhitektūras jautājumiem. 

 Vairāk informācijas par konferences tēmu un priekšlikumu iesniegšanu

Partneri