Saruna "Arhitektūras izdevēji — darbības stāsti" 9. maijā

03.04.2024

Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) ikvienu interesentu aicina uz sarunu "Arhitektūras izdevēji — darbības stāsti", kurā dalībnieki atskatīsies uz Latvijas arhitektūras procesu dokumentēšanu aizvadītajos simts gados, kā arī runās par aktuālajām tendencēm, iespējām un izaicinājumiem arhitektūras izdevējdarbībā mūsdienās.

Kad: 9. maijā plkst. 16.00–17.00.
Kur: telpā "Retumu pasaule" LNB 5. stāvā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā.

Sarunu vadīs LNB vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs un tajā piedalīsies:

Jānis Lejnieks, arhitekts, žurnāla "Latvijas Architektūra" redaktors, vairāku grāmatu par arhitektūru un personībām Latvijas arhitektūrā autors;
Elīna Lībiete, arhitekte (arhitektu birojs NRJA), radošo industriju platformas FOLD autore, Latvijas ekspozīcijas Venēcijas arhitektūras biennālē 2020. gadā līdzkuratore un pavadošā izdevuma redaktore;
Jānis Taurens, filozofs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors.

Galvenās tēmas

Arhitektūras izdevējdarbības tradīcijas Latvijā
Cik labi ir dokumentēta arhitektūras procesa attīstība Latvijā aizvadītajos simts gados? Vai varam spriest par to, kā attīstījās nozare 20. gs. pirmajā pusē, padomju režīma laikā un kopš valsts atjaunošanas?
Arhitektūras izdevumi un teorija
Cik liela nozīme arhitektūras izdevumu klāstā ir teorētiska satura darbiem? Kas ir arhitektūras teorijas publikācijas mūsdienās, kas ir to mērķauditorija — arhitekti, ēku īpašnieki, iedzīvotāji?
Arhitektūras izdevējdarbība šodien un nākotnē
Kādas ir izdoto darbu skaita ziņā nozīmīgākās arhitektūras tēmas Latvijā? Kas ir nepieciešams kvalitatīvai arhitektūras procesa dokumentācijai? Kas no tā trūkst Latvijā šodien, un kādēļ?

Saruna ir daļa no pavadošo pasākumu programmas izstādei "Latvijas Arhitektu savienībai – 100. Bibliotēkas stāsts", kurā eksponēts Latvijas Arhitektu savienības bibliotēkas krājuma dāvinājums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.
Rīko Latvijas Arhitektu savienība un Latvijas Nacionālā bibliotēka ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto avots: AF-24-2 Latvijas Universitātes Arhitektūras fakultātes bibliotēka, Alekseja Dogadkina foto Nr. 1936-1939.jpg, Latvijas Arhitektūras muzeja arhīvs.
Pateicamies Latvijas Arhitektūras muzejam par foto materiāliem!

Partneri