Seminārs–ekskursija "Rīgas Doma baznīcas restaurācija"

03.05.2024

22. maijā Latvijas Arhitektu savienība aicina uz Rīgas Doma baznīcas restaurācijai veltītu semināru, ko papildinās izzinoša ekskursija kopā ar semināra lektoru, restauratoru, Rīgas Doma atjaunošanas vadītāju Ronaldu Lūsi.

Rīgas Doma baznīca un klostera ansamblis ar tajā esošajām mākslas vērtībām ir UNESCO Pasaules kultūras mantojuma daļa un valsts nozīmes kultūras piemineklis, kura restaurācija tika sākta 2004. gadā. Lūsis dalīsies ar restaurācijas darbu izaicinājumiem un risinājumiem, atsevišķu lekciju veltot tieši akmens materiālu sabrukšanai un restaurācijai, kam sekos ekskursija.

Kad: 22. maijā plkst. 9.30 – 14.30
Kur: Rīgas Domā, Herdera laukumā 6, Rīgā
Cik: 40 eiro, studentiem un LAS biedriem (bez biedra naudas parāda) 20 eiro.
KP: Sertificētiem arhitektiem par dalību seminārā tiks piešķirti 2,7 kompetences paaugstināšanas kredītpunkti formālās izvēles pasākumu sadaļā.

Semināra–ekskursijas programma
Reģistrēšanās!

Ronalds Lūsis ir pieredzes bagāts akmens materiālu restaurators, Rīgas Doma atjaunošanas vadītājs un Latvijas Restauratoru biedrības priekšsēdētājs. Strādā Rīgas Domā no 2006. gada. Lūsis ieguvis humanitāro zinātņu maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijas programmā "Kultūras mantojums un komunikācija" un Inženierzinātņu maģistra grādu silikātu un augstemperatūras materiālu ķīmijā un tehnoloģijā Rīgas Tehniskajā universitātē. Izglītojies Starptautiskajā kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centra (ICCROM) kursos par būvniecības mantojuma saglabāšanu Romā un akmens materiālu konservāciju Meksikā.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties: [email protected], +371 20128097.

Pasākuma laikā var notikt fotografēšana un filmēšana. Iegūtais materiāls tiks izmantots tālākizglītības pasākumu publicitātes nolūkos un var tikt publicēts organizatoru sociālo mediju kontos.

Foto: Anita Austvika

Partneri