Tinas Sābi lekcija "Feeling the city" 22. maijā

17.05.2024

Latvijas Arhitektu savienība un Latvijas Ainavu arhitektu asociācija aicina uz tikšanos ar Dānijas pilsētplānošanas institūta direktori, arhitekti un vietrades eksperti Tinu Sābi! 22. maijā plkst. 17.00 viņa Arhitektu namā, Torņa ielā 11, Rīgā, uzstāsies ar lekciju "Feeling the city". Ieeja — bez maksas, pasākuma valoda — angļu. Laipni gaidīts ikviens interesents!

"Pilsētas izjūta ir saistīta ar mūsu pilsētu un māju fizisko struktūru un izkārtojumu. Tā ir saistīta ar to, kā mēs varam izprast cilvēkus, to, kā mēs dzīvojam, kā mēs varam ietekmēt mūsu dzīves kvalitāti, radot labākus priekšnosacījumus priekam, attiecībām, līdzāspastāvēšanai, kopienām un fiziskai labklājībai. Rītdienas pilsētu veidotāji zina, ka dienas gaisma atbrīvo endorfīnus, ka svaigs gaiss liek domāt skaidrāk, ka augsti griesti veicina lielāku radošumu, ka attiecības raisa dopamīnu un ka acu kontakts, pieskāriens, smaids rada laimes un gādīguma sajūtu," tā Tina Sābi, ieskicējot lekcijas saturu.

Kad: 22. maijā plkst. 17.00–18.30
Kur: LAS Arhitektu namā, Torņa ielā 11, Rīgā
Cik: bez maksas

Tina Sābi (Tina Saaby) studējusi Orhūsas Arhitektūras skolā un Kembridžas Universitātē, ieguvusi maģistra grādu arhitektūrā un Radošo zināšanu uzņēmējdarbības vadībā Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas arhitektūras skolā. Bijusi arhitekte un partnere birojā "WITRAZ arkitekter + landskab". Sābi bijusi Kopenhāgenas pilsētas arhitekte (2010 – 2019) un Gladsaksas novada galvenā arhitekte (2020 – 2023). Sābi lasa vieslekcijas Dānijas un citu valstu profesionālās augstskolās, ir neskaitāmu publikāciju autore, pastāvīgi piedalās profesionālo apbalvojuma pasākumu žūrijās Dānijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs. Vācijas Arhitektu asociācijas un Anglijas Urbānisma akadēmijas goda biedre.

http://www.tinasaaby.com/

"Pats svarīgākais Ziemeļvalstīm ir tas, ka mums ir liela izpratne par cilvēkiem. Runa nav tikai par pašām ēkām, mēs, attīstot pilsētu, liekam būtisku uzsvaru uz dzīvojamību, dzīves kvalitāti un kopienu." — Tina Sābi.

Tina Sābi viesojas Rīgā, lai piedalītos starptautiskā metu konkursa "Memoriāla "Lielie kapi" vērtību saglabāšana un vietas attīstība". Vairāk par konkursu — tā mājaslapā.

Partneri