Pieteikšanās telpiskā aktīvisma vasaras skolai Valgā

09.07.2024

Starptautiskā starpdisciplinārā Valgas arhitektūras rezidence VARES līdz 15. jūlijam aicina pieteikties vasaras skolai, kas norisināsies no 16. līdz 23. augustam Valgā, Igaunijā. Desmit izvēlētajiem dalībniekiem VARES segs dalības, dzīvošanas, ēdināšanas un transporta izmaksas.

Pirmā VARES vasaras skola pievērsīsies daudzpusīgajai telpiskā aktīvisma tēmai. Tajā tiks pētītas telpiskā aktīvisma teorētiskās perspektīvas un dažādās formas, ko tas var ieņemt. Notiks diskusijas, zināšanu un pieredzes apmaiņa par to, ko ar telpisko aktīvismu var sasniegt. Piemēram, dalībnieki apspriedīs to, kā kopienām var dot iespēju veidot savu vidi un kā birokrātiskās sistēmas var atbalstīt vai kavēt šādus centienus gan pilsētās, gan laukos.

Izzinot konceptu "vairāk nekā cilvēks" (more-than-human agency) vasaras skolā paredzēts pievērsties aktīvismam, kas iestājas par citām sugām un risina to būtņu problēmas, kuras pašas nevar sevi aizstāvēt. Vasaras skolas programmā būs arī praktiskas aktivitātes, telpiskās vides veidošanas iniciatīvas un līdzdalībā balstītas telpiskā aktīvisma performances.

Nedēļas garunā norisināsies trīs darbnīcas dalībniekiem, kā arī publiskā programma ar ikvienam interesentam atvērtām lekcijām un semināriem.
Vairāk par organizatoriem un darbnīcu, lekciju vadītājiem var uzzināt šeit.

Vasaras skolā aicināti piedalīties gan jaunie, gan pieredzējuši arhitekti, mākslinieki, rakstnieki un domātāji, kā arī studenti un citi, kurus interesē vasaras skolas tēma.
Lai pieteiktos, CV vai dzīvesgājuma apraksts un īsa motivācijas vēstule jāsūta uz [email protected] līdz 15. jūlijam. Rezultātus potenciālajiem dalībniekiem organizatori nosūtīs e-pastā līdz 19. jūlijam.

Vasaras skolu organizē VARES sadarbībā ar somu mākslinieku un arhitektu apvienībām "Art for All" un "You Tell Me Collective", Latvijas mākslas pētniecības tīklu "gel" un igauņu "Kunstiryhmitus".

Vairāk informācijas VARES mājaslapā.

Partneri